Studená inhalace

STUDENÁ INHALACE je inhalace vodného roztoku o teplotě 22 až 26 stupňů. Studená inhalace nejčastěji se používá při léčbě respiračních onemocnění, laryngitidy, zánětu hrtanu a průdušek, ale také při bronchitidě a hlubokém zápalu plic. Obecně platí, že čím jsou inhalované částice menší, tím hlouběji pronikají až do nejjemnějších plicních sklípků, tzv. alveolí.

Chcete poradit, jaký přístroj je vhodný na studenou inhalaci? Kontaktujte nás! Pokud vás zajímají informace o teplé inhalaci, pokračujte na stránku teplá inhalace.

Nebulizátor, který vytváří aerosolové částice:

  • 10 - 14 mikromilimetrů, slouží k léčbě při zánětech horních cest dýchacích, tzn. nosu, hrtanu, jícnu a laryngitidy.
  • 6 - 9 mikromilimetrů, slouží k léčbě středních cest dýchacích, tzv. tracheotraktu, tzn. při zánětu průdušek a bronchitidě.
  • 1 - 5 mikromilimetrů, slouží k léčbě hlubokého zápalu plic, mlhovina se dostane až do alveolí (nejjemnější plicní sklípky).

Vibrační inhalátor KIWI s technologií MASH (PDF ke stažení)

Ukázka inhalace aerosolových částic v lidském těle

Studená inhalace k léčbě respiračních potíží a onemocnění

Inhalovaný aerosol může sebou nést medikament, který podpoří a urychlí léčbu. Malým dětem, které nejčastěji trpí laryngitidou, podáváme MUCOSOLVAN. V takovém případě inhalujeme destilovanou vodu a medikament přidáváme do ní. Pokud medikamenty nepřidáváme, pak doporučujeme inhalovat VINCENTKU. Pacientovi můžeme zahřívat nohy v teplé koupeli, v žádné případě však nezahříváme obličej.

 

Napište nám

 

Partnerské weby