Inhalace při astmatu

ASTMA BRONCHIALE je chronické zánětlivé onemocnění průdušek, pro které je typické, že po různých vyvolávajících podnětech dochází k záchvatům dušnosti nebo kašle na podkladě zúžení dýchacích cest.

Na vzniku astmatu se podílí několik faktorů: jsou to alergie na různé látky; hlavně na pyly, plísně, zvířata, roztoče nebo na chemické látky. Podpůrnými vlivy rozvoje tohoto onemocnění jsou znečištěné ovzduší, časté infekce dýchacích cest, teplota, námaha a stres nebo kouření. Velkou roli hraje i vrozená dispozice dědičnost.

Hlavními projevy astma bronchiale jsou záchvatovitá dušnost nebo kašel. Obtíže bývají hlavně při výdechu, při kterém mohou být slyšet pískavé zvuky. Akutní záchvat je doprovázen výraznou úzkostí. Rozeznáváme dvě základní formy, perzistentní astma (trvalé) a intermitentní astma, při kterém se průběh onemocnění čas od času zhorší a v mezidobí může být pacient zcela bez obtíží. Hranicí mezi těmito dvěma formami je frekvence záchvatů, je-li menší než jednou týdně, jedná se o formu intermitentní. U řady nemocných jsou astmatické obtíže a záchvaty vázány na určité roční období.

První pomoc při astmatickém záchvatu

Při akutním astmatickém záchvatu vdechněte 3 až 4 dávky užívaného spreje na astma. Tuto dávku je možné za pět minut opakovat. Vydechujte proti odporu, sípejte a pískejte, a co nejvíce se snažte zklidnit! Pokud akutní astmatický záchvat odezní, za pomoci inhalátoru přistupte ke studené inhalaci. K inhalaci použijte Salbutamol (k rozšíření bronchií) a Cromoglycin (k ochraně sliznice). V opačném případě, pokud akutní záchvat přetrvává 20 minut, a ke zklidnění nedojde ani po 30 minutách, zavolejte lékařskou pomoc!

Preventivní ochranná inhalace

Za použití kompresorového inhalátoru a podpoře medikamentu CROMOGLYCIN doporučujeme astmatikům provádět preventivní ochranou léčbu 2 až 3 krát denně po dobu 15 minut. Pravidelná terapie ve většině případů pomáhá předcházet akutním astmatickým záchvatům.

Doporučené inhalátory a dobrá rada na závěr

Při astmatu se používá zásadně studená inhalace. Doporučujeme vám kompresorové inhalátory: inhalátor PICONEB, inhalátor AIRBOX, inhalátor DAILYNEB, inhalátor HAPPYNEBinhalátor ALLEGRO. Z široké nabídky ultrazvukových inhalátorů vybíráme: inhalátor RAFFAELO, inhalátor LEONARDO nebo inhalátor CA-MI.

Astmatikům a alergikům rovněž doporučujeme v bytě zvlhčovat ovzduší a čistit vzduch pomocí zvlhčovače s ionizátorem 3A HEALTH CARE. Silným astmatikům pak nabízíme cestovní inhalátory (bateriové inhalátory nejenom na cesty, ale také do školy, na nákup či na procházku). Cestovní inhalátor je malý a budete ho mít stále po ruce pro případ, že by se Váš zdravotní stav náhle zhoršil. Doporučujeme inhalátor MYNEB a inhalátor F-206.

Hypoalergická dezinfekce inhalátorů

Přečtěte si rady, jakou dezinfekci použít na inhalátory!

Nabídka inhalátorů pro astmatiky

DÝCHADLO PRO ASTMATIKY KIWI

DÝCHADLO PRO ASTMATIKY KIWI je NA BATERIE, takže jej máte při sobě kdykoliv potřebujete (práce, škola, doma, výlety, cestování, apod.). KAPESNÍ DÝCHADLO KIWI je napájené 2 tužkovými bateriemi nebo ze síťového napájecího zdroje. Dýchadlo obsahuje 2 inhalační masky (1 dětská a 1 dospělá), dýchací náústek pro intenzivní a masivní inhalaci. Kapesní inhalátor je schváleným zdravotnickým prostředkem třídy II.a. o rozměru: x x cm.

 

DĚTSKÝ AEROSOLOVÝ INHALÁTOR AEROKID

INHALÁTOR AEROKID pro děti trpící astmatem a dýchacími potížemi. Jde o inhalační sadu s NEBULIZÁTOREM, 2 maskami (1 maska pro děti, 1 maska pro adolescenty), dýchacím náustkem a propojovací hadičkou. Součástí balení jsou SAMOLEPKY S DĚTSKÝMI MOTIVY. Je prokázáno, že malé děti lépe přijmou inhalátor s dětskými hračkami a považují ho za svého kamaráda. Výkon je 15 litrů za minutu při tlaku 1,9 bar. Inhalátor AEROKID je schváleným zdravotnickým prostředkem třídy II.a. o rozměru: 15 x 12 x 19 cm / váha 1,3 kg.

 

INHALÁTOR PRO DOSPĚLÉ ASTMATIKY

AEROSOLOVÝ INHALÁTOR ALLEGRO BLUE pro dospělé trpící ASTMATEM, těžkými dýchacími obtížemi, které končí progresivními záchvaty dušnosti. Jedná se o kompresorový inhalátor s dvojitou pumpou pro náročné pacienty. Přístroj je vybavený mikronebulizačním setem ANDY, dvěma maskami pro dospělé různých velikostí (drobnější pro ženy X větší pro muže), dýchacím náustkem, propojovací hadičkou a 3 kusy náhradních filtrů. Do mikronebulizačního systému ANDY lze nalít destilovanou vodu a přidat MEDIKAMENTY nebo jednoduše inhalovat VINCENTKU. Výkon je 17 litrů za minutu při tlaku 2,4 bar. Inhalátor ALLEGRO BLUE je schváleným zdravotnickým prostředkem třídy II.a. o rozměru: 19 x 12 x 23 cm / váha 1,5 kg.

 

 

Napište nám

 

Partnerské weby