Proplach nosních dutin

Propláchnutí nosu slanou vodou konvičkou RHINO HORN působí preventivně, otužuje nosní sliznici a činí ji tak odolnější vůči virovým či bakteriálním infekcím. U osob trpících chronickou alergickou rýmou (především v důsledku alergie na pyl a prach) dojde při výplachu nosu k odstranění alergenů, a tím ke zmírnění obtíží.


Průplach nosu slanou vodou působí léčebně při akutních i chronických zánětech nosních dutin, kdy solný roztok NaCl odplavuje zánětlivý sekret, zvlhčuje sliznici a urychluje její regeneraci. Proplachování pomáhá při obtížích s ucpaným nosem následkem rýmy, nachlazení, senné rýmy nebo alergie na pyl a prach.

VIDEO: Proplachování nosních dutin konvičkou RHINO HORN

Konvička RHINO HORN

Konvička Rhino Horn vám pomůže při nachlazení, když máte ucpaný nos, trpíte záněty nosních dutin nebo máte alergii či sennou rýmu.

 

Solný roztok nalévejte pomocí konvičky Rhino Horn do jedné nosní dírky a druhou dírkou roztok samovolně vytéká ven, přičemž dochází k čištění vnitřní části nosu a dutin. K proplachování nosu se používá vlažná voda obohacená o kuchyňskou sůl NaCl.

 

Odměrka, která je součástí balení, má objem 2,3ml (2,7g NaCl), což v daném objemu konvičky RHINO HORN vytvoří 0,09% fyziologický roztok.

 

Doporučujeme jako součást každodenní hygieny a léčebně při akutních i chronických zánětech nosních dutin, včetně alergické rýmy sezónní i celoroční.

 

Péče o nosní sliznici pomáhá udržet její homeostázu a schopnost vykonávat náročné funkce. Konvička je vhodná pro děti od 5 let (eventuálně i o něco mladší, jsou-li šikovné) a dospělé. V případě hygieny stačí jeden výplach denně, při akutních obtížích lze používat 2-4x za den. Ani při dlouhodobém používání nebyly pozorovány nežádoucí vedlejší účinky.

 

Návod na propláchnutí nosu konvičkou Rhino Horn

1) Odměřte kuchyňskou sůl

2) Dolejte vlažnou vodu

Použijte obyčejnou kuchyňskou sůl a odměrku, která je součástí balení. Nepoužívejte žádné náhražky soli.

Konvičku Rhino Horn naplňte pitnou a nezávadnou vlažnou vodou s teplotou, která vám bude příjemná.

3) Vypláchněte nos a dutiny

4) Vysmrkejte nos

Výplach nosu čistí a uvolňuje sliznice. Solný roztok samovolně a šetrně protéká nosními dírkami. Vysmrkejte zbývající vodu z propláchnutého nosu, výsledkem bude uvolněný nos a skvělý pocit!

Zkušenosti primáře ORL oddělení české oblastní nemocnice:

"Výplachy konvičkou doporučujeme jako podpůrnou činnost při opakovaných častých rýmách, zánětech nosohltanu, dutin, atd. Dále alergikům u chronických alergických rým a pacientům pracujícím v prašném prostředí apod. V podstatě se dá říct, že po našich zákrocích v oblasti nosu, dutin a nosohltanu – např. po operaci nosních polypů – se jedná o maximálně šetrnou a účinnou podpůrnou terapii. Zvláště se mi líbí, že nejde o střik, ale o propláchnutí nosu, čímž se snáze odplaví veškeré nečistoty z povrchu sliznice. Výplach nosu neprobíhá pod tlakem, ale samospádem, což minimalizuje zatečení do středouší. Jednoduchý způsob aplikace, který zvládají i malé děti, je jen další třešničkou na dortu."

 

Příliš časté užívání nosních kapek může dráždit nosní sliznici a může vést k jejímu otoku. Naopak slaná voda má na sliznice přirozený uvolňující účinek a činí je odolnějšími vůči virům a bakteriím. Teplá slaná voda také stimuluje přirozené čisticí mechanismy dýchacího ústrojí, přispívá k odstraňování hlenu a cizích částic z plic.

 

Napište nám

 

Partnerské weby