Nová chirurgická ambulance v Domažlicích přináší pacientům i zdravotníkům větší komfort

07.08.2018

V ambulantním traktu vznikla z původní menší ordinace a přilehlé ošetřovny jedna velká ambulance.
Nová chirurgická ambulance v Domažlicích přináší pacientům i zdravotníkům větší komfort

Větší komfort zažívají ambulantní pacienti chirurgického oddělení Domažlické nemocnice. V ambulantním traktu totiž vznikla z původní menší ordinace a přilehlé ošetřovny jedna velká ambulance. V uplynulých dnech byla dovybavena a začala sloužit jako nepřetržitá ordinace všeobecné chirurgie včetně příjmu. Jedná se zároveň o první etapu plánovaného centrálního příjmu akutních interních i chirurgických pacientů.

 

Komfort se zlepšil hlavně prostorem. Původní ordinace byla trochu stísněná, hlavně když měl pacient doprovod nebo pokud byl přivezen záchrankou na lehátku. A nebyla tam oddělená šatna. Pacient se k vyšetření svlékal za provizorní stěnou přímo v ordinaci. „Nyní je šatna oddělená a s lehátkem se dá pohodlně manipulovat a personál - lékař i sestra se k němu pohodlně dostanou ze všech stran. I pro ně je práce snazší a věřím, že bude i efektivnější,“ říká ředitel nemocnice Petr Hubáček.

 

Poznámka redakce: Domažlická nemocnice na chirurgickém oddělení a ARO využívá dávkovače nutriční výživy FreeGO ABBOTT, na které provádí autorizovaný servis - BTK dle zákona 268/2014 Sb. - firma KRÁSNÝ-zdravotnická technika sro. Firma SZO Plzeň dodala do Domažlické nemocnice ultrazvukové nebulizátory JOYCARE a provádí zde servis inhalátorů, které dodáží z Itálie do České republiky.

 

Napište nám

 

Partnerské weby